O początkach Gry

Cantr II, czyli jedyna taka gra tekstowa online

Przejdźmy teraz do równoległego świata, tuż po rejestracji w cantr.net, aby uzyskać przygody o których czasem nawet trudno sobie pomarzyć. W tej naszej grze postać jest zdana na siebie oraz otoczenie , dlatego najczęściej zaczynamy naszą zabawę po prostu od przedstawienia się i poproszenia w kilku zdaniach o opisanie miejsca w którym pojawiła się postać.  Za każdą postacią w Cantrze stoi anonimowy gracz, taki jak ty,  który odpowie  gdy będzie online.

Ponieważ jest to gra tekstowa online, będziemy mieć przyjemność spojrzeć na wszystko oczyma wyobraźni – tak samo jak to dzieje się przy czytaniu książki. Treść naszego cantryjskiego opowiadania jest pisana wyłącznie przez graczy, więc masz możliwość jej zmiany wedle własnych możliwości i pomysłów. Postanie charyzmatyczne potrafią zamieszać w społeczności, tak jak to się dzieje w realu, więc każda postać jest praktycznie równa pomimo różnego stażu.

Interfejs w grze tekstowej

Braki w najnowszych standardach sieciowych wspomagają wyobraźnie, więc programiści skupiają się na rozwiązaniach wspomagających socjalizację postaci, zamiast na zbędnej grafice.  Przy innej okazji napiszę o nowatorskich rozwiązaniach użytych  w tej niszowej grze.

Społeczność gry

Na uwagę zasługuje fakt, że nie znajdziemy tutaj dzieciaków psujących wszelakie wątki w grach. Tutaj trzeba pisać, najczęściej poprawnie, więc gra zainteresuje pasjonatów gier przygodowych, osoby chcące spróbować odgrywania przeróżnych charakterów (role-playing),  ale też ludzi lubiących strategiczne podejście.

Pamiętaj: do świata Cantr możesz zaglądać o dowolnej porze, świetnie sprawdza się przez urządzenia mobilne, aby poszukać socjalizacji i przygody.

Dodaj komentarz